Raimondas Blaževičius apie Legioną

DSCF5132
Kalbinu vieną iš klubo „Legionas“ įkūrėjų, be kurio įdėto darbo Kauno V fortas nebūtų toks, koks yra dabar – savaitgaliais ir ne tik pilnas teigiamų emocijų bei smagių įspūdžių.

Kada viskas prasidėjo ir nuo ko?

Manau tai buvo 1997 metų ruduo. Tuo metu dar mokiausi policijos akademijoje ir grupiokas Virgis Milišauskas, kuris dirbo „Are“ (greitojo reagavimo rinktinėje) ilgai įkalbinėjo prisijungti. Būtent jis turėjo iš JAV parsivežęs dažasvydžio markerius (8 „vinčesterius“ ir 4 pusiau automatinius VM‘us), kaukes ir kitą reikiamą įrangą.

Pamenu iš pradžių galvojau „nejau kaip vaikas dabar lakstysiu po miškus su žaisliniu šautuvu“, pati idėja atrodė tarsi žaisti karą. Tačiau vieną dieną jam visgi pavyko mane įkalbėti ir su keletu draugų bei kolegų atsidūrėme čia, V forte.

Ir kaip pirmasis mūšis? Kokie įspūdžiai?

Buvau prisižiūrėjęs kovinių filmų ir galvojau tarsi Rembo visus iššaudysiu. Bet tokios mintys dingo, kai per pirmas porą minučių gavau šūvį į tarpuakį. Teko elgtis protingiau. Žinoma pagavo azartas, atsirado noras tobulėti, nes supratau, kad realaus mūšio sąlygomis jau skardinės alaus po paskutinio švilpuko neatsikimščiau. Pats žaidimas buvo ne toks dinamiškas kaip būna dabar. Tuomet mes per 3-4 valandas iššaudėme tik po 20-30 kamuoliukų. Tokie skaičiai dabar atrodo juokingai. Dabar per minutę daugiau išsišaudo.

Kada ir kaip buvo įkurtas „Legionas“

Legionas kitais metais švęs savo 20 metų jubiliejų. Įkurtas 1998 metų rudenį. Tiesiog žaidžiant dažasvydį būrėsi vis daugiau bendraminčių, žaidimas darėsi vis populiaresnis ir nusprendėme įkurti klubą. Padarėme susirinkimą, išsirinkome valdybą ir įkūrėme „Legioną“. O po tų formalumų prasidėjo aplinkos tvarkymo darbai. Veikti tikrai buvo ką.

Tikriausiai V fortas tuomet atrodė kiek kitaip?

Tai buvo šiukšlynas ir nepraeinami brūzgynai. Pastate, kur dabar ginklinė, persirengimo kambariai ir uždara aikštelė, anksčiau buvo šrotas. Teko ne vieną sunkvežimį šiukšlių išvežti, o iš teritorijoje surinktų senų padangų netgi atskirą aikštelę padaryti pavyko, tiek daug jų čia buvo. Buvo nemažai ir tokių, kurie čia veždavo išmesti savo buitines šiukšles, bet pradėjus tvarkytis, tai greitai baigėsi.

Ar siejate savo veiklą su pačia V forto tvirtove?

Nuolat tvarkome aplinką ir dedame pastangas, kad kiekvienas norintis, net ir nežaisdamas dažasvydžio ar šratasvydžio, galėtų čia atvažiuoti ir susipažinti su V fortu. Esame aktyvūs asociacijos „Kauno tvirtovė“ nariai. Juk visas mūsų miestas yra miestas-tvirtovė, tai labai svarbi Kauno istorijos dalis.

Be to prisidedame prie viešosios įstaigos „Tvirtovės parkas“ veiklos. Jos tikslas Kauno tvirtovės paveldą pritaikyti šiuolaikinėms reikmėms. Kad ta istorija nebūtų vien dūlančios plytos, bet kad turėtume ir turistams ką parodyti, ir patys kur turiningai, įdomiai praleisti laiką. Ši viešoji įstaiga vienas daugelio ryškių pavyzdžių, kad Kaunas atsigauna iš ilgametės stagnacijos – vyksta istoriniai renginiai, tvarkoma aplinka ir vis daugiau žmonių turi galimybę iš arti susipažinti su unikalia mūsų miesto istorija.

Pavadinimas „Legionas“ skamba labai militaristiškai, toks ir buvo tikslas?

Tai labiau sutapimas. Lyg ir sieta su romėnų legionu. Bet pagrindinis tikslas yra gerai praleistas laikas, o ne militarizmas. Dauguma čia vykstančių žaidimų yra grynai pramoginio pobūdžio. Nors šratasvydis žaidžiamas ir su kovinių ginklų imitacijomis, visgi tai visų pirma pramoga, lengvas adrenalinas ir aktyvus poilsis gryname ore.

 

O pačiam kas šiuo metu labiau prie širdies? Dažasvydis ar šratasvydis?

 

Dažasvydžio markerį vis rečiau paimu į rankas. Dabar labiau patinka šratasvydis. Tiesiog kitoks žaidimo pobūdis, man jis artimesnis.

 

Pačiame klube galima pamatyti nuotraukų iš įvairių renginių. Dar vyksta priėmimas į klubo narius? Kaip tapti „Legiono“ nariu?

Taip, vyksta. Reikia instruktoriaus paprašyti žaidėjo knygutės. Įvykdžius ten nurodytą žaidimų normatyvą, priimame į klubo narius. Tikslas toks, kad į klubo narius patektų tik tikrai žaidžiantys žmonės, tie, kuriems tai tikrai įdomu. Šiuo metu „Legionas“ turi 45 narius.

 

Kokie planai netolimai „Legiono“ ateičiai? Ko palinkėtum klubui, kad po penkių metų skaitant būtų malonu matyti, kad išsipildė

Kartu su viešąja įstaiga „Kauno tvirtovės parkas“ turime planų šioje teritorijoje įrengti aktyvaus laisvalaikio parką, su tam pritaikytomis poilsio zonomis, naujomis aikštelėmis. Kad visi norintys galėtų atvažiuoti su šeimomis turiningai praleisti laiko gryname ore. Bet šie planai labai priklauso ir nuo Kauno valdžios požiūrio, kuris bent jau kol kas nuteikia optimistiškai, kaip ir pats atsigaunantis Kaunas. To ir norėčiau palinkėti – kad šie planai neliktų vien popieriuje.

Parašykite komentarą

Butina užpildyti grafas pažymėtas *. Jūsų el. paštas nebus paviešintas.